FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czy muszę Alfę Aktiv stosować przez całe życie?

– Czy jest Pan(i) gotowy przejść na zdrową dietę i zacząć uprawiać aktywność fizyczną oraz wyeliminować ze swojego otoczenia źródła jonów dodatnich (komputer, telefon komórkowy, telewizor, urządzenia elektryczne, kable w ścianach, itp.)?

– Nie no co Pan(i).

– No właśnie! Więc trzeba podjąć decyzję, czy Pan(i) woli brać leki i chorować coraz bardziej, czy pić Alfę i stopniowo oczyszczać organizm oraz czuć się coraz lepiej.

Czy mogę pić alkohol podczas stosowania Alfy Aktiv?

– Odpowiem jako ciekawostkę, że Alfa usuwa z organizmu aldehyd octowy, czyli produkt metabolizmu alkoholu, powodujący kaca. Jeżeli leczy się Pan(i) z przewlekłych schorzeń to alkohol będzie osłabiał działanie Alfy. Natomiast jeżeli już musimy się napić (impreza, wesele, urodziny) to proponuję przed imprezą wypić 1 buteleczkę, w trakcie drugą buteleczkę i przed pójściem spać w zależności od ilości wypitego alkoholu od 1-3 buteleczek. Rankiem po przebudzeniu wypić 1 buteleczkę Alfy i w ogóle nie odczujemy, że wczoraj piliśmy alkohol. Gwarantuję, sprawdziłem!

Czy mogę brać inne leki podczas stosowania tego suplementu?

Dawki leków obniżających ciśnienie, środki stosowane w cukrzycy, jak również w zaburzeniach tarczycy należy monitorować pod kontrolą lekarską, dlatego że jak pokazuje praktyka potrzebne są coraz mniejsze ich dawki. Często już po kliku dniach stosowania preparatu ciśnienie tętnicze lub poziom cukru jest w normie i leki są niepotrzebne, dlatego w trakcie przyjmowania preparatu Alfa Aktiv z lekarstwami należy postępować bardzo ostrożnie. Zawsze należy konsultować to ze znającym preparat Alfa Aktiv lekarzem.
Lekarstwa lepiej jest zażywać pół godziny po zażyciu preparatu Alfa Aktiv, a nie odwrotnie. Preparat Alfa Aktiv neutralizuje toksyny w organizmie, natomiast niektóre leki ewidentnie są toksynami i może nastąpić osłabienie lub neutralizacja działania lekarstwa.

Co z suplementami dla sportowców (witaminy, minerały, aminokwasy) podczas brania Alfy Aktiv?

Praktyka pokazała, że suplementy są lepiej przyswajalne, jeżeli są zażywane 10-30 minut po wypiciu Alfy. Dlatego że Alfa przywraca prawidłowy potencjały elektryczny na błonie komórkowej (-50mV) i w ten sposób przyśpiesza się transport cząsteczek (witaminy, minerały, aminokwasy) naładowanych dodatnio do wnętrza komórki.

Czy Alfa Aktiv pomoże mi rzucić palenie?

Żeby rzucić palenie trzeba najpierw podjąć decyzję i w tym alfa nie pomaga. Natomiast pomaga pozbyć się toksyn i oczyścić organizm ze skutków palenia papierosów. Płuca palacza i cały organizm szybciej oczyszczają się z toksyn pozostałych po paleniu papierosów. Odczuwamy szybszy powrót do zdrowia, dobrego samopoczucia. Łatwiej jest podjąć wysiłek fizyczny i zacząć zmianę stylu życia, mając do dyspozycji ten suplement.

Czy Alfa Aktiv pomaga w odchudzaniu?

Oczywiście! Jeżeli zrozumiemy, czym jest cellulit. Jest to tkanka, w której gromadzą się endo- i egzo-toksyny. Im więcej toksyn wydalimy poprzez nerki i skórę, tym mniej organizm odkłada ich w tkance podskórnej. Pośrednio przywrócenie prawidłowej flory bakteryjnej w jelitach i ograniczenie populacji grzybów w jelitach też wpływa na poziom cellulitu i stan skóry. Ponieważ właśnie tam wytwarzane są toksyny, odkładające się jako cellulit. Praktyka pokazała, że regularne zażywanie Alfy prowadzi do zmniejszenia obrzęków. Skóra staje się gładsza i cieńsza (mniej opuchnięte ciało).

Czy syrop glukozowo-fruktozowy zawarty w Alfie Aktiv nie szkodzi?

– Moje pierwsze zastrzeżenie przy kontakcie z tym preparatem było właśnie takie. Z perspektywy trzech lat współpracy z producentem preparatu udało się nam obniżyć ilość syropu glukozowo-fruktozowego do niezbędnego minimum tak, aby preparat nie fermentował. Alfa Aktiv zawiera kwasy owocowe, więc syrop glukozowo-fruktozowy (w tej mikroskopijnej ilości) jest niezbędny po to, aby stabilizować preparat. Jest to ilość tak niewielka, że w połączeniu z antocyjanami, jonami ujemnymi i całym antyoksydacyjnym potencjałem preparatu kompletnie nie oddziaływuje negatywnie na zdrowie, a regeneracja komórek i regulacja poziomu cukru u osób zażywających Alfę (w tym u cukrzyków) dobitnie świadczy o tym.